Dni Otwarte UG 2024

W dniach 12-13 marca nasze koło miało okazję uczestniczyć w Dniach Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego.

Na stanowisku SKNO uczniowie szkół podstawowych i średnich mieli okazję dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak wyglądają studia na Wydziale Oceanografii. Oprócz udzielania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, nasze koło zafundowało im również nieco praktyki – każdy mógł sporządzić swój własny preparat mikroskopowy i odkryć jakie organizmy zamieszkują powierzchnię skał morskich!

Przygotowaliśmy również kilka ciekawych podręczników z dziedziny nauk o morzu i organizmach morskich oraz eksponatów przywiezionych wprost z naszego gdyńskiego wydziału.

Jeżeli nie mieliście okazji odwiedzić nas w tym roku to już teraz gorąco zapraszamy was na przyszłą edycję Dni Otwartych UG!