Science Com 2023

ScienceCom 2023 zakończony z uśmiechami na ustach! W weekend 17-18 listopada nasze koło miało okazję zaprezentować małym i dużym słuchaczom ciekawe tematy związane z pracą oceanografa.

Na stoisku SKNO znalazły się mikroskopy z próbkami fitoplanktonu i zooplanktonu z Bałtyku. Do pobudzenia wyobraźni, przydała się nam nieodłączna makieta komina hydrotermalnego oraz makieta wiatraka. Na wszystkie pytania odpowiadali nasi studenccy eksperci. Bez pomocy prezentacji multimedialnej nie obyłyby się pasjonujące opowieści o tajemnicach kominów hydrotermalnych, zagrożeniach związanych z rozlewami ropy oraz stawianiem wiatraków na otwartych wodach. Daliśmy też wszystkim szansę na to, aby spróbowali swych sił w ratowaniu naszej pluszowej foczki przed permanentnym zabrudzeniem olejem, aby zobrazować nakład pracy włożony w oczyszczanie środowiska po rozlewie.

Dla wszystkich odwiedzających przygotowaliśmy słodki poczęstunek, kolorowanki, nalepki i łamigłówki. Dziękujemy Centrum Nauki Experymet i pozostałym kołom studenckim za tak miło spędzony czas.